داستان خودت رو بگو

کتاب "خودتان را برند کنید"

کتاب "خودتان را برند کنید"
کتاب «خودتان را برند کنید» از جمله کتاب‌های مطرح و مفید حوزه برندسازی شخصی هست که توسط انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر شده است.

کتاب خودتان را برند کنید:از استعدادهای خاص خود، فرمولی برای موفقیت بسازید

«جان پرکیس، دیوید رویستون لی»

ترجمه «فاطمه باغستانی»

انتشارات «نسل نواندیش»

 

 

شاید این جمله معروف از جف بزوس، موسس آمازون رو شنیده باشید که میگه: «برند شما همان چیزی است که مردم در نبود شما می‌گویند.» شاید هنوز لزوم تعریف و ساخت برند شخصی رو برای خودتون احساس نکرده باشید و یا حتی فکر کنید که شما کالا نیستید که نیاز به برند داشته باشید، یا اینکه علاقه‌ای به شهرت ندارید.

این کتاب دقیقاً مناسب شماست تا درک بهتر و بیشتری از برند شخصی و روند پرسونال برندینگ داشته باشید. جهان و دنیای کسب‌وکارها به قدری سریع دستخوش تغییرات شده‌اند که روش‌های سنتی و کلاسیک شاید زیاد دیگر کارآیی لازم رو نداشته باشن. پس لازم و ضروری هست که ما هم خودمان رو هماهنگ با این تغییرات، به‌روز نگه داریم تا توانایی رقابت و پیشرفت رو داشته باشیم.

کتاب «خودتان را برند کنید: از استعدادهای خاص خود، فرمولی برای موفقیت بسازید» نوشته «جان پرکس» و «دیوید رویستون لی» با عنوان اصلی

 Brand you: turn your unique talents into a winning formula  و ترجمه «فاطمه باغستانی» از جمله کتاب‌های مطرح و مفید حوزه برندسازی شخصی هست که برای اولین بار در سال 1395  توسط انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر شد.

این کتاب مفهوم برند شخصی رو در 23 فصل، از ضرورت ایجاد تا ساخت برند شخصی به تفصیل بیان کرده و حتی به چگونگی ساخت برند آنلاین هم پرداخته است. عناوین این فصل‌ها در فهرست زیر آمده:

 1. چرا برای خودمان برند بسازیم؟
 2. کارایی برند چیست؟
 3. برندآفرینی شخصی: پیش‌نیازها
 4. استعدادهای شما
 5. ارزش‌های شما
 6. رسالت شما
 7. استفاده از کهن‌الگوها برای توسعه برند خود
 8. متمرکز ماندن
 9. توصیف کاری که انجام می‌دهید
 10. روایت داستان خویش
 11. هماهنگ نمودن رزومه با برند خویش
 12. ظاهر، صدا و رفتار شما
 13. جاذبه شخصیتی یا کاریزما
 14. درآمد
 15. بهتر دیده شدن
 16. ایجاد شبکه‌ای برای خودتان
 17. ساخت برند آنلاین
 18. استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای برندسازی
 19. اولین گام در رسانه‌های اجتماعی
 20. مشهور شدن
 21. حفاظت و گسترش برند شما
 22. برند مشترک
 23. ایجاد یک تیم 

 

 

 

در این کتاب همانند کتب مرجع‌ و تخصصی دیگه، نویسندگان مسیر پرسونال برندینگ رو از خود فرد شروع کرده و تاکید دارن که شناخت خویشتن قدرتمندترین روش برای یادگیری هست. در چهارچوبی برای ارزیابی خود فرد این مسیر رو به روشنی توصیف می‌کنند که از شناسایی استعدادها، ارزش‌ها، مهارت‌ها و تجربه‌ها شروع میشه و با تعریف رسالت و ماموریت، آنالیز و طراحی آرکه‌تایپ‌ها، هماهنگی و تناسب برند شخصی با بازار رو در قالب رزومه بررسی می‌کنند. در مراحل بعدی با استفاده از فناوری‌های مناسب، لزوم حضور در رسانه‌های اجتماعی و برندشخصی آنلاین رو مطرح و از تاثیرگذاری آن برای گسترش شبکه پرسونال برندینگ استفاده می‌کنند. نویسندگان اشاره کردند که با استفاده از این کتاب شما می‌تونید برند شخصی خودتون رو به یک دارایی ارزشمند تبدیل کنید؛ چرا که برند شما ایستا نیست بلکه پیوسته در حال رشد و توسعه است. برند وعده‌ای هست که باید آن را حفظ کنین. هر چه در این شرایط قوی‌تر عمل کنین، اعتماد دیگران به شما به عنوان یک پرسونال برندِ باهویت و اصالت بیشتر میشه.

 

 

«برندهای شخصی مشترکات زیادی با برندهای لوکس و تجملاتی دارند. در هر دو برند، مشتریان حاضرند برای کیفیت بالا، ویژگی‌های منحصربفرد و هویت متمایز برند، مبلغی اضافه‌تر بپردازند. برندهای لوکس یک فرمول جادویی دارند که آن را می‌توان در برندهای شخصی نیز استفاده کرد. برندهای موفق تجملاتی دو ویژگی را ترکیب می‌کنند: میراث گذشته و جذابیت امروزی.»

 • از متن کتاب

 

 

در این کتاب تمرین‌هایی هم گنجانده شده که به روند ایجاد پرسونال برندینگ کمک زیادی می‌کنه. این تمرین‌ها محدودیتی ندارن ولی انجام آنها بسیار مهم است. همچنین بعد از برخی از تمرین‌ها، موضوعاتی هم به عنوان مطالعه موردی یا Case Study  مطرح شده‌اند که در راستای فهم و درک مطالب جالب هست.

 

«قیمت‌گذاری بخشی مهم از برند شماست»

قیمتی که شما روی کار خود می‌گذارید، نه تنها در کوتاه‌مدت بر کیفیت کار شما تاثیر می‌گذارد بلکه تاثیری بلندمدت بر استنباط افرادی دارد که می‌خواهند با شما کار کنند یا هر ارتباط دیگری داشته باشند. پس بسیار مهم است که در مورد قیمت‌گذاری خدمات خود موشکافانه فکر کنید.

شناخت موقعیت‌های مختلف بسیار مهم است. در برخی شرایط لازم است که در مورد بازار تحقیق کنید و سود خود را به مذاکره بگذارید. در شرایط دیگر این کار چندان مهم نیست.

 • از متن کتاب 

 

برای خرید این کتاب به صورت آنلاین می‌تونین از سایت انتشارات نسل نواندیش و  دیجی کالا  استفاده کنین و همچنین در طاقچه می‌تونین نمونه‌ای از این کتاب رو دریافت کنید. 


کتاب "خودتان را برند کنید" کتاب "خودتان را برند کنید" کتاب «خودتان را برند کنید» از جمله کتاب‌های مطرح و مفید حوزه برندسازی شخصی هست که توسط انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر شده است.
5 امتیاز از 1 رای
امیر غیاثی فر
5 امتیاز از 1 رای