داستان خودت رو بگو

اهمیت پرسونال برندینگ در محل کار
اهمیت پرسونال برندینگ در محل کار

یکی از دلایل اصلی رواج برندسازی شخصی، تحولی هست که در زمینه نیروی کار و محیط‌های کاری ایجاد شده که کارمندان و کارفرمایان باید بهش دقت کنند.


ده مزیت مهم پرسونال برندینگ
ده مزیت مهم پرسونال برندینگ

پرسونال برندینگ فرآیند ایجاد آگاهانه شخصی است که شما باید باشید و این فرآیند مزیت‌های قابل ملاحظه‌ای رو با خودش به همراه میاره.


اصل تمایز در پرسونال برندینگ
اصل تمایز در پرسونال برندینگ

در روند استراتژیک پرسونال برندینگ، شما براساس «متمایزسازی» می‌فهمید چه چیزی شما رو از بقیه کسانی که همون کار رو انجام می‌دهند، متمایز می‌‌کند.
پرسونال برندینگ در عصر کرونا
پرسونال برندینگ در عصر کرونا

جهان در سال 2020 با پدیده عجیبی برخورد کرد که باعث شد تمامی فعالیت‌ها، خدمات، اتفاقات، روند و جریان زندگی با توقف و تغییر روبرو بشه؛ پاندمی کرونا و قرنطینه.


هدف‌گذاری پرسونال برندینگ
هدف‌گذاری پرسونال برندینگ

مهم‌ترین انتخاب‌های ما اهداف‌مون هستند. اهداف ما و انتخاب اهداف هستن که جریان و روند زندگی ما رو شکل می‌دهند.


تاثیر نقاط قوت و ضعف در پرسونال برندینگ
تاثیر نقاط قوت و ضعف در پرسونال برندینگ

تو روند پرسونال برندینگ، همیشه صحبت از شناخت درست و صادقانه از خودمون هست، اینکه بدونیم چه ویژگی‌های مختص فردی داریم که باعث شکل‌گیری برند شخصی متمایز و منحصربفرد میشه.

اکوسیستم پرسونال برندینگ
اکوسیستم پرسونال برندینگ

بزرگترین دارایی هر برند شخصی اکوسیستم آن هست. اکوسیستم برند شخصی قدرتمندترین بنیان و مزایا رو برای زندگی و کسب‌وکار برای هر فرد ایجاد می‌کنه.


قدرت داستان در پرسونال برندینگ
قدرت داستان در پرسونال برندینگ

هر داستانی یه مفهوم شخصی داره و هیچ چیزی نمی‌تونه مثل داستان، برند شخصی شما رو بسازه. یه داستان خوب بین شما و مخاطب‌تون ارتباط عاطفی ایجاد می‌کنه.مدل S.O.A.R در کوچینگ پرسونال برندینگ
مدل S.O.A.R در کوچینگ پرسونال برندینگ

پرسونال برندینگ یک مسیر برنامه‌ریزی شده و طولانی مدت هست که برای طی این مسیر نیازمند یک راهنما و مربی هست تا تمرکز بیشتری برامون ایجاد کنه.


Roadmap و مسیر پرسونال برندینگ
Roadmap و مسیر پرسونال برندینگ

روند ساخت برند شخصی فرایندی برنامه‌ریزی شده است و یک شبه ایجاد نمیشه؛ طی این روند افراد تلاش می‌کنن جنبه‌های بیشتری از خودشون رو کشف کنن


مهارت‌های موردنیاز پرسونال برندینگ
مهارت‌های موردنیاز پرسونال برندینگ

مهارت‌ها بخش مهمی از توانایی‌های ما رو می‌سازن. هرچی مهارت‌هایی که کسب می‌کنیم بیشتر باشه، تو مسیر رشد و توسعه فردی و در نتیجه تو ساخت برند شخصی توانمندتر عمل می‌کنیم.


داستان‌گویی در برند شخصی
داستان‌گویی در برند شخصی

پرسونال برندینگ یعنی داستان زندگی خودتون رو تعریف کنین، چه طور داستان‌تون رو خلق کنین، براساس اون زندگی کنین و بعد آن داستان رو برای مخاطبانِ درست تعریف کنین.


تاثیر پرسونال برندینگ بر رضایت شغلی
تاثیر پرسونال برندینگ بر رضایت شغلی

رضایت شغلی به احساس رضایت فرد از کار گفته می‌شه که به عنوان انگیزه‌ای برای کار عمل می کند. رضایت شغلی با رضایت از خود، شادی یا خرسندی و خوشبختی متفاوته.


تفاوت شغل و حرفه در پرسونال برندینگ
تفاوت شغل و حرفه در پرسونال برندینگ

کار (Work)، شغل (Job)، حرفه (Career) سه اصطلاح متفاوت از لحاظ بار معنایی هستند که گهگاهی تو مکالمات‌مون به جای هم ازشون استفاده می‌کنیم. تو این مطلب سعی داریم تفاوت‌های مفهومی این واژه‌ها رو باهم بررسی کنیم.


مقایسه برندشخصی ترامپ و بایدن
مقایسه برندشخصی ترامپ و بایدن

انتخابات در هر کشوری بر پایه پرسونال برندها شکل می‌گیره و آرای مردم به کاندیداها براساس احساس و شناختی هست که از اون نامزد انتخاباتی دارن. در روند کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی، مهم‌ترین نقش رو همواره برندهای شخصی بازی می‌کنن چون که بازی قدرت همواره بر اساس اون ها شکل می‌گیره.


ابزار GROW در کوچینگ برند شخصی
ابزار GROW در کوچینگ برند شخصی

کوچ‌ها مطابق فدراسیون بین‌المللی کوچینگ، افرادی هستند که مراجع خود را بهترین متخصص در زندگی و کار خود می‌دانند و بر این باورند که هر مراجعه‌کننده‌ای می‌تواند نوآور، خاص و یونیک و کاردان زندگی خودش باشد.


برند کارآفرین
برند کارآفرین

کارآفرینان از ساخت و تعریف برندشخصی نمی توانند اجتناب کنند.


آرکه تایپ ها در برندسازی شخصی
آرکه تایپ ها در برندسازی شخصی

ایجاد احساس مناسب در ذهن مخاطب کار آسانی نیست. شناسایی آن از طریق یک کهن الگو یا همان آرکه تایپ ، راه را آسان کرده و موجب دستیابی سریعتر به احساس می شود.برند بوک
برند بوک

برند بوک ها مثل دستورالعمل های استراتژیک هستند، چون تمام جنبه های نام تجاری شما را پوشش میدن و درواقع خلاصه ای منحصر بفرد از برند در قالب کلمات و تصاویر هستند که به برند و داستان برند روح میده. برندبوک برای انتقال داستان برند به همه افراد مسئول تهیه میشه تا همه در روند اجرای برندسازی هماهنگ باشند.


انواع برند
انواع برند

برندها برای کسب و کارها و صاحبانشون ارزش ایجاد می کنند و این ارزش با تمایز بین تمامی محصولات، خدمات و افراد کسب میشه.


برند
برند

برند چی هست؟ چرا تو بازارهای امروزی باید بهش پرداخته بشه؟ و اینکه برندسازی چه طوری شکل می گیره؟ موضوعی هست که میخواهیم راجع بهش صحبت کنیم.


DNA برند
DNA برند

DNA برند هم تمامی عملکردهایی که باعث موفقیت یک برند تو طول سالها می شه رو درون خودش داره.


آناتومی برند
آناتومی برند

برند به زبان ساده یعنی «تمایز داشتن» و مهم ترین کاری که تو روند برندسازی انجام میشه همین ایجاد «تمایز» هست.


اینفلوئنسر مارکتینگ و آمارهای کلیدی آن
اینفلوئنسر مارکتینگ و آمارهای کلیدی آن

رشد روزافزون جنبه های دیجیتالی بازاریابی و اثربخش بودن آنها در بسیاری از بازارها باعث شده بسیاری از صاحبان کسب و کارها از این ابزارها بیشتر استفاده کنند. در این مقاله آمارهای کلیدی در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ و اثربخشی این نوع بازاریابی دیجیتال، نظرسنجی از برترین بازاریابان سراسر دنیا، اثرگذاری انواع رسانه های اجتماعی و موارد دیگر بررسی شده است. این آمارها برای کسانی که در این حوزه ها فعالیت می‌کنند راهنمای خوبی هست تا مسیر را درست و با کمترین خطا طی کنند.شروع کار  پرسونال برندینگ
شروع کار پرسونال برندینگ

ساختن برند شخصی یعنی آغاز تحول؛ برای اینکه روند پرسونال برندینگ رو درست انجام بدهید، باید این نکته رو همیشه درنظر بگیرید که این یه کار تمام مدت و همیشگی هست.خوزه مورینیو، دلبوسکه، گواردیلیو
خوزه مورینیو، دلبوسکه، گواردیلیو

بررسی برند شخصی سه سرمربی مطرح دنیای فوتبال ویسنته دلبوسکه، خوزه مورینیو و پپ گواردیولا پرسونال برندینگ یا همان برند سازی شخصی این روزها در هر شغل و حرفه ای امری لازم و ضروری هست، مخصوصا اگر در حوزه ای متخصص هستید


 شما زیر ذره بین هستید!
شما زیر ذره بین هستید!

بله تعجب نکنید! اصلا مهم نیست چه شغلی دارید، چه تخصصی دارید، و درحال حاضر در کدام مرحله از موقعیت شغلی تان هستید؛ مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که شما همیشه زیر ذره بین هستید.


چالش‌های پرسونال برندینگ برای زنان
چالش‌های پرسونال برندینگ برای زنان

همانطوری که همه می دانیم؛ توسعه برند‌شخصی ارزشمند است، زیرا داشتن یک برند‌شخصی قوی می تواند شما را برای فرصت های شغلی بیشتر و بهتر روی سکوی پرتاب قرار دهد


عادت‌ها
عادت‌ها

تا حالا به تمام کارهایی که در طول یک روز انجام می دهید، فکر کرده اید؟ تمام کارهایی که از صبح که بیدار میشید تا شب که می خواهید بخوابید. چه قدر از این کارها را از سر عادت و به قول خودمان «همین طوری» انجام می دهید؟ کلمه Autopilot (خلبان خودکار) را قطعاً شنیده اید.


موفقیت هراسی
موفقیت هراسی

تعریف درست موفقیت، همان تعریفی است که برای شما کار می‌کند و با ویژگی‌های منحصربه‌فرد شخصیتی‌تان همخوانی دارد.